FIAT
MAGAZİN
1899 yılından bugüne insanlara heyecan verici teknolojileri ve çekici stillere sahip otomobilleri ile
başyapıtlar sunan Fiat, şimdi ise bu başyapıtlara ve hayatımıza yön veren akımları, dijital dünya estetiğine yaraşır
bir şekilde anlatan; Fiat Magazin ile karşınızda. İlk sayısı "Şehirden Kaçış" ile büyük bir beğeni toplayan
Fiat Magazin, yeni sayısı Orjinali Keşfet ile size bir tarz ikonunu tekrar keşfetmeye çağırıyor...

İkonlar asla eskimez, zamana ayak uydurur. 60 yıldan uzun süredir İtalyan ruhunu ve tarzını yansıtan
karakteriyle ikonlaşmış Fiat 500, yeni yüzüyle karşınızda. Yeni 500 serisi, eskisinden daha cesur ve
baştan çıkarıcı görünümüyle dünyayı selamlamaya hazır.

Peki siz bu büyüleyici ikon tarafından yeniden fethedilmeye hazır mısınız?

 • HAYATIMIZI
  DEĞİŞTİREN
  TEKNOLOJİLER
  5MB'lık hafızayı bir odaya zar zor sığdırdığımız zamanlardan birkaç gram ağırlığındaki GB hafızaları kullandığımız zamanlara geldik. Bugün artık ışınlanma, görünmezlik gibi şeyleri teknoloji biliminin sayesinde hayal etmekten ötesine gidebiliyoruz. Teknolojide geldiğimiz nokta insanlık tarihine bakıldığında; inanılmaz!
 • Radyo

  Guglielmo Marconi radyonun temellerini atmaya başladığında yirmi yaşındaydı ve yıllardan 1894'tü. Aradan yüz yıl geçmesine rağmen radyo teknolojisi pek de gelişmedi. Fakat bu durum radyonun çağımızının en ilkel ama en zaruri ihtiyaçlarından biri olmasına engel olmadı. Çünkü radyonun yerine koyabilecek pek de bir şey bulamadık. İyi ki de bulamadık.

 • Televizyon

  Radyo dalgalarının bu kez hem seslere hem de görüntüye dönüştüğü bambaşka bir teknoloji televizyon. Zeki Müren'in de bizi görebileceği inancımızı çoktan yitirdik. Zaten televizyonlar da birinin sığamayacağı kadar inceldikçe inceldi. Yaklaşık seksen yıldır evlerimizde bir ekranla yaşıyor, her gün ona bakıyor ve hiç yadırgamıyoruz. Dünyanın diğer bir ucunda olan olayı anında salonumuza getiren bu teknoloji daha uzun yıllar bizimle olacak gibi görünüyor.

 • Mp3 Çalar

  Gramofondan pikapa, evdeki kaset çalarlardan omuzda taşınanlara, bele takılan walkman'lerden discman'lere; müziği çalan gereçler gün geçtikçe daha portatif oldu. Plaklar, kasetler, diskler derken de artık müzik elimizle tutabileceğimiz şeylerden baytlarla belirlenen bir gerecin içine girdi. Mp3 çalarların en güzel yanı ise bize neredeyse sonsuz müzik imkanı sunması oldu.

 • Akıllı Telefonlar

  Graham Bell 1876 yılında telefonu bulduğu sırada aslında işitme engelli eşi için işitme engellerini ortadan kaldıracak bir buluş üzerinde çalışıyordu. İletişim ihtiyaçları o günden bu güne telefonu da çok farklı bir konuma getirdi. Fakat bugün cep telefonlarının geldiği noktayı Graham Bell'in öngördüğünü söylememiz neredeyse imkansız.

 • Navigasyon

  Uzaylı köpek Layka ile gelişen süreç daha sonra yörüngemize uydular oturttu ve bugün araçlarımızda '100 METRE SONRA SOLA DÖN.' diyen teknolojiye evrildi; yani Navigasyon sistemine. Bu teknoloji ilk olarak İkinci Dünya Savaşı sırasında, ordu tarafından yer tabanlı radyo-seyir sistemi olarak kullanılmaya başlandı. Sistemin bilinen hali ise 1980'den sonra sivil kullanımına sunuldu.

 • SOSYALİM.
  AMA TAKİPÇİ DEĞİLİM.
 • UCONNECT™ RADYO

  Yeni 500 serisi, müziğin günlük yaşamınızdaki öneminin farkında. RDS sistemli, USB ve AUX donanımlı media player’a sahip Uconnect™; hayat ritminizi kaçırmanıza asla izin vermez.

  UCONNECT™
  RADYO 6,5’’ NAV

  6,5 inçlik büyük ekranda, 3D navigasyon teknolojisinin son sürümü karşınızda. Artık sizin için bilinmeyen bir yer olmayacak.

  UCONNECT™ RADYO 5’’

  Dijital radyo kanal seçicisi, yüksek Vivavoce Bluethooth® teknolojisi, eco: Drive özelliği, direksiyondan yönetim; hepsi 5 inçlik geniş dokunmatik ekranda, Yeni 500’ün Uconnect™ sisteminde.